SP u rukometu: Srbiji bod protiv Rusije!

125

Muška rukometna reprezentacija Srbije je u prvom meču A grupe Svjetskog prvenstva remizirala sa selekcijom Rusije u Berlinu.

Izabranici Nenada Peruničića odigrali su odličan meč, ali nisu imali sreće da zabilježe trijumf na otvaranju šampionata u Njemačkoj i Danskoj.

“Orlovi” su napadački dobro započeli meč. Rusi su imali čak četiri sedmerca u prva četiri napada, od kojih su realizovali dva, pa je na semaforu u sedmom minutu bilo 4:2 za Srbiju. Odbrana Srbije bila je čvrsta, na granici dozvoljenog, što je prouzrokovalo mnogo isključenja od samog starta. Ipak, napad, predvođen Pušicom, je i dalje funkcionisao. Rusi su nastavili da uglavnom postižu golove sa sedam metara, a na isteku 20. minuta rezultat je bio 11:10 za srpsku selekciju.

Čuveni Dibirov je održavao “zbornaju” u egalu, a Rusi su do prvog vođstva stigli u 24. minutu (12:13). Ipak, napad Srbije je i dalje funkcionisao i igralo se gol za gol do neriješenog rezultata na poluvremenu.

Srbija je za razliku od mnogih prethodnih takmičenja, u prvom dijelu broj tehničkih grešaka svela na minimum. Verkić je odbranio dva sedmerca, a Pušica i Vujić su po tri puta savladali Kireeva.

I u nastavku su ekpi krenule sa uspješnim realizacijama napada. Uslijedio je period sjajne igre srpske selekcije sa igračem više. Srbija se na tri gola viška (21:18) u 37. minutu. Bilo je i 23:19, ali su srpski reprezentativci počeli da nižu greške, što je Ruse vratilo na samo -1 (23:22). Nije pomogao ni tajm-aut Peruničića, Rusija je stigla do izjednačenja.

Srbija je privremeno izdržala napad rivala, a golman Grams je uspio da skine zicer Nemanji Iliću za plus 2, a potom i Vujiću sedmerac, pa je Rusija povela u 53. minutu (26:27).

Međutim, uslijedio je period igre koji je išao na vodenicu “orlova”. Kukić je iz teške pozicije izjednačio, potom je uslijedila bomba Nenadića i maestralna intervencija Cupare, a zatim je pogodio i Vujć za plus 2 (29:27).

Ipak, Dibirov je bio nezaustavljiv i na 1,20 minuta do kraja vratio egal u meč (30:30).

Srbija je imala napad za pobjedu, ali je Grams odbranio pokušaj Kukića.

Nemanaja Ilić je predvodio Srbiju sa šest pogodaka. Stefan Vujić je zabilježio pet golova, dok je Lazar Kukić dodao četiri. Najefikasniji u selekciji Rusije bio je Timur Dibirov, koji je postigao 12 golova.