SP rukometaša: Francuska prejaka za Srbiju

121

Rukometaši Srbije ppraženi su od Francuske u drugom kolu Svjetskog prvenstva, rezultatom 32:21 (15:12).

“Orlovi” su poslije odličnog meča i remija sa Rusijom u prvom kolu, odigrali odlično prvo poluvrijeme protiv “Trikolora”, ali više od toga nisu mogli.

Aktuelni svjetski šampioni su opravdali klasu i potvrdili silne titule osvojene prethodnih godina, počeli su da lome rivala krajem prvog, a dokusirili ga početkom drugog poluvremena.

Utakmica u “Mercedes benc areni” počela je sjajnom igrom Srbije koja je zahvaljujući odličnoj odbrani bila u konstantnom vođstvu u prvih desetak minuta. Uprkos činjenici da je na golu Francuske briljirao Vensan Žerar – Ivan Mošić, Mijajlo Marsenić i Bogdan Radivojević su uspijevali da održe prednost.

Na drugoj strani “Trikolore” je predvodio Mihael Gigu koji je pretežno postizao golove iz sedmeraca, da bi se važan trenutak dogodio u 14. minutu.

Marsenić je bio sa loptom, snažno ga je udario Sedrik Sorendo, on se našao u sendviču trojice rivala i zaradio posjekotinu na glavi. Selektor Nenad Peruničić ga je poslao u svlačionicu da mu ljekari saniraju povredu i tada je krenula ofanziva Francuske.

Srbi su imali nekoliko “praznih” minuta, Žerar je nastavio da bude kao zid među stativama, dok na drugoj strani Vladimir Cupara (samo jedna intervencija za pola sata) nije mogao ništa da odbrani.

Razigrali su se Nedim Remili, Luk Abalo, Dika Mem i Ludovik Fabregas, koji su furiozno odigrali završicu poluvremena. Preokrenuli su i donijeli svojoj ekipi plus četiri, prije nego što je Žerar velikim kiksom u posljednjoj sekundi omogućio Mošiću da pogodi iz “slobodnjaka” za 15:12 na poluvremenu.

Ono što Francuzi nisu uspjeli krajem prvog, jesu početkom drugog poluvremena. Maksimalno su zategli odbranu, Srbija je u prvih devet minuta postigla samo jedan gol, a primila sedam-osam i povratka nije bilo.

Selektor Didije Rinar je na raspolaganju imao širok “roster” i mnogo raspoloženih igrača, koji su se smjenjivali i konstantno držali visok nivo igre.

U 50. minutu su došli do 10 golova razlike, imali su i dvocifren broj strijelaca, pa su do kraja susreta rutinski održavali prednost.

Francuska je skočila na drugo mjesto sa četiri boda, koliko ima i prvoplasirana Njemačka, dok je Srbija ostala na četvrtoj poziciji sa jednim.

Srpski tim će svoju šansu za prolaz u glavnu fazu takmičenja tražiti u ponedjeljak od 15.30 kada igra sa Brazilom koji poslije dva kola, kao i Koreja, nema nijedan bod.