Mitrović, Prijović i Jović – najjača trojka Evrope!

146

Srpski napadači Aleksandar Mitrović, Aleksandar Prijović i Luka Jović su u 2018. godini za klub i reprezentaciju postigli ukupno 95 pogodaka i to na samo 151 meču! Impresivan rezultat “srpskih haubica” je još veći, uz podatak da su kao “trojka” najefikasniji u Evropi ako se porede samo aktuelni napadači 55 selekcija!

Prijović je postigao 36 golova, Mitrović 32 pogodaka, a Jović je dodao 27. Dva manje zabilježio je trio Poljske Robert Levandovski (46), Kšištof Pjatek (32), Arkadijuš Milik (15). Francuzi su opasno prijetili, ali su stali pred kraj sezone.

Aleksandar Prijović 35 od 36 golova ove godine postigao je u dresu PAOK-a i to na samo 46 mečeva. Na 27 susreta ove sezone 18 puta bio strijelac, riješio je mnoge derbije, toliko je značajan za “crno-bijele” iz Soluna da ne žele da ga prodaju ni za 10 miliona evra. U selekciji Srbije je stalno na spisku, ali selektor Krstajić mu nije pružao adekvatnu minutažu bez obzira na to što je Srbiju, golom protiv Gruzije, odveo na Mundijal. Ipak, kad je bilo najpotrebnije da se overi prvo mjesto u Ligi nacija, Prijović je u ulaskom u drugom poluvremenu, golom, asistencijom doprinio pobjedi nad Litvanijom od 4:1 i ostvarenom cilju. U ovoj godini je u dresu “Orlova” ulazio na pet mečeva i za 79 minuta postigao gol! Selektor Mladen Krstajić trebalo bi dobro da se zamisli kako što bolje iskoristi Priju.

Aleksandar Mitrović se potpuno preporodio u Fulamu, a najveći benefit imala je selekcija Srbije. “Mitrogol” je na 12 mečeva za “Orlove” u 2018. postigao 12 golova, impresivno je Srbiju proveo kroz Ligu nacija sa šest golova, a tome je dodao i 20 na 42 meča za Fulam, što je ukupno 32 u minuloj godini. Mitar je udarna pesnica srpskog nacionalnog tima, zna se koliko je važno imati klasnog špica jer u fudbalu je najteže postići gol.

Luka Jović je tako bljesnuo u Frankfurtu da je prosto osvojio cijelu Evropu, pa su Barselona, Barjern i Real slali svoje skaute da vide “to čudo”. A srpski Falkao je samo raskošnom talentu i urođenom njuhu za gol dodao njemačku disciplinu i rad. Njegova “petarda” Fortuni zadivila je svijet, a statistika neumoljivo pokazuje u kakvog golgetera izrasta jer je za Ajntraht u 39 mečeva u Bundesligi i Evropi postigao 24 gola (pet u LE), tresao je mreže na 80 minuta! Jovića je Krstajić vodio na Mundijal, ali je za A tim odigrao svega 14 minuta na tri utakmice, malo za bilo kakav utisak. S druge strane, “Orliće” je sa sedam golova, tri u 2018, odveo na EP u Italiju.

Srbija decenijama nije imala ovakvu trojicu golgetera, moraju da imaju značajniji udio i u nacionalnom timu u kvalifikacijama za EVRO 2020. godine.