Je li meč u Laktašima regularan?

719

Utakmica 15. kola ABA lige između Igokee i Crvene zvezde (77:79) trajala je 40 minuta i 38 sekundi efektivne igre, što je protivno košarkaškim pravilima.

Sporne sekunde su se “odigrale” početkom treće četvrtine. Nakon što je sat zaustavljen na 8.01, igra je nastavljena. Međutim, vrijeme nije krenulo.

Zvezda je u tom periodu realizovala dva napada, postigavši pet poena. Sudijama je potom sugerisano da postoji problem sa satom. Pa ipak, djelioci pravde Uroš Obrknežević, Denis Hadžić i Radoš Arsenijević nisu reagovali. Zapisnički sto takođe.

Ni klupe oba tima nisu shvatile da se radi o propustu, susret je nastavljen, a gosti su slavili u triler završnici.

Trener Zvezde Milan Tomić bio je iznenađen kada je saznao da je duel trajao 40:38 minuta. No, nije želio da komentariše sporne situacije.

I njegov kolega na drugoj strani, Dragan Nikolić, nije znao za spornu situaciju.

– Prvi put čujem za to. Ne bavim politikom kluba i klupskim čelnicima ništa neću sugerisati. Ali, svakako ću im prenijeti ovaj podatak – izjavio je Nikolić.

Ostaje da se vidi da li će Igokea i zvanično reagovati i kakav će biti stav kancelarije ABA lige po ovom pitanju.