Hjuston savladao Denver, Bogdanović blizu tripl-dabla

112

Košarkaši Hjustona pobijedili su Denver rezultatom 125:113 u derbiju Zapadne konferencije.

Roketsi su nastavili niz fantastičnih rezultata predvođeni Džejmsom Hardenom, dok Nagetsima nije pomogla ni odlična partija Nikole Jokića.

Jokić je na terenu proveo nešto više od 28 minuta postigao 23 poena (11-20 iz igre, 1-1 za tri, 1-1 penali), uz 13 skokova, četiri asistencije, dvije ukradene lopte i jednom blokadom, ali i osam izgubljenih lopti.

Hjuston je odlučujuću razliku stekao u drugoj četvrtini koju je dobio sa 12 poena razlike, a ponovo je blistao kandidat za MVP priznanje – Džejms Harden. “Brada” je na kraju imao 32 poena (7-18 iz igre, 6-15 za tri, 13-15 penali), uz 14 asistencija i pet uhvaćenih lopti.

Klint Kapela je ostvario rekord karijere sa 31 poenom i devet skokova, dok su Grin i Pi-Džej Taker dodali po 21 poen.

U ekipi Majka Melouna se pored Jokić istakao Moris sa 21 poenom, a Džamal Marej je podbacio sa samo 13.

Bez obzira na neuspjeh, “Grumenje” je ostalo prvo na Zapadu sa 26 pobjeda i 12 poraza, dok je Hjuston tri mjesta iza sa skorom 23-16.

Košarkaši Sakramento Kingsa pobijedili su Orlando Medžik na domaćem parketu rezultatom 111:95.

Sakramento je u drugu i treću četvrtinu dobio sa po 12 razlike, što je bilo preveliki “zalogaj” da Orlando u bilo kom trenutku meča pripreti.

Kod Kingsa se još jedanput istakao sjajni srpski bek Bogdan Bogdanović, koji je meč završio sa 15 poena (6/15 iz igre), osam skokova i sedam asistencija.

Sakramento je najveću prednost stekao krajem treće četvrtine, kada je došao na ogromnih +28. Toliko prednost pomogla je Kingsima kada je Orlando uhvatio “zalet” u posljednjih 12 minuta i spustio se na 15 razlike u jednom trenutku, ali bez nade za kompletan preokret.

Kingsi su pobjedom prekinuli niz od četiri uzastopna poraza i zabilježili 20. pobjedu u 40. ovosezonskom meču, te se približili Lejkersima, koji su na osmoj poziciji, onoj koja vodi u plej-of.

Bogdanović je statistikom na ovom meču bio najbliži u svojoj NBA karijeri da dođe do trpl-dabla, pošto mu je falio najmanji broj asistencija i skokova da dođe do tog učinka u dosadašnjem dijelu karijere.

Nemanja Bjelica nije imao sjajno veče, te je na kraju završio sa po četiri poena i skoka, kao i dvije asistencije. U timu Dejva Jejgera istakao se Dieron Foks sa 20 poena. Badi Hild je dodao 13, dok je Vili Koli-Stajn imao po 11 poena i skokova.

Najbolji u gostujućim redovima bio je Nikola Vučević sa “jakim” dabl-dablom od 18 poena i 13 skokova. Terens Ros je meč završio sa 20, a Evan Furnije sa 15 poena.

Sakrametno naredni meč igra u noći između utorka i srijede, kada od tri časa po srednjeevropskom vremenu gostuje Finiks Sansima.