ABA liga: Zvezda rutinski protiv Krke (VIDEO)

126

Košarkaši Crvene zvezde upisali su rutinsku pobjedu u 14. rundi ABA lige. Izabranici Milana Tomića bili su bolji od Krke u Novom Mestu, 96:66, i tako zadržali maksimalan učinak u regionalnom takmičenju i nakon ovog kola.

Zvezda je dobro otvorila meč. Simanić je ubacio dvije trojke i “crveno-bijeli” su od starta stekli zančajnu prednost. Sigurnom igrom Zvezda je došla do dvocifrene razlike u finišu prve dionice, a na prvu pauzu je otišla sa plus devet.

Gosti iz Beograda nastavili su da dominaraju i u drugom kvartalu. “Crveno-bijeli” su rešetali koš Krke iz svih pozicija i prednost je konstantno rasla. Serija trojki dovela je Zvezdu na plus 23 u 19. minutu i bilo je jasno da neće biti velike borbe u ovom meču. Pogađali su Kešelj, Beron, a potom i Dobrić i nije bilo odbrane od napada srpskog šampiona.

Igrači Zvezde su u prvom poluvremenu zabilježili čak 15 asistencija.

Entuzijazam igrača gostiju nije jenjavao ni u nastavku i pored velike prednosti. Nastavljali su da pogađaju trojke, a redale su se i atraktivne akcije.

Krka je uspjela da u finišu treće dionice napravi seriju i spusti razliku na -15. U jednom trenutku je Zvezda vodila i sa +27 (60:33).

Košarkaši Zvezde su ponovo stegli odbranu i ubrzali ritam u posljednjoj četvrtini. Čović je preuzeo ulogu protagoniste, pridružio se i Perperoglu, a Kešelj je nastavio da pogađa trojke. Za tili čas je bilo 90:59, a do kraja je ostalo čak 30 poena razlike u korist srpskog šampiona.

Marko Kešelj bio je najefikasniji kod gostiju sa 20 poena, uz šest trojki, a Boriša Simanić je dodao 17 koševa, Filip Čović je imao učinak od 11 poena, četiri skoka i sedam asistencija, dok je Stratos Perperoglu upisao 11 koševa.

U ekipi Krke bolji od ostalih bili su Jure Balažić sa 13 poena, i Jure Lalić, koji je zabilježio 12.