Modrić dobitnik “Zlatne lopte”

80

Hrvatski fudbaler Luka Modrić okončao je desetogodišnju dominaciju Kristijana Ronalda i Lionela Mesija, osvojivši “Zlatnu loptu”.

Modrić je ove godine osvojio Ligu šampiona sa Realom, a sa Hrvatskom igrao finale Svjetskog prvenstva gdje je proglašen za najboljeg igrača turnira.

Zanimljivo je da je Modrić osvojio “Zlatnu loptu” sa skoro duplo više poena od glavnog konkurenta Ronalda.

Kilijan Mbape je prvi dobitnik novoustanovljene nagrade “Kopa” za najboljeg mladog igrača starosti do 21 godine. Najbolja fudbalerka je 23-godišnja Norvežanka Ada Hegerberg.

Kao što je bilo i na spisku koji je procurio u javnost tri sata prije zvaničnog proglašenja, Modrić je iza sebe ostavio Kristijana Ronalda i Antoana Grizmana, četvrti je bio Kilijan Mbape, a tek peti je petostruki osvajač Mesi.

Slijede Mohamed Salah, Rafael Varan, Eden Azar, Kevin de Brujne i Hari Kejn u prvih deset. Iza njih su Ngolo Kante, Nejmar da Silva, Luis Suares, Tibo Kurtoa, te Pol Pogba na 15. mjestu.

Slovenac Jan Oblak i Hrvat Mario Mandžukić podijelili su 25. poziciju u glasanju, dok je Ivan Rakitić bio na diobi 19. mjesta sa Robertom Firminom i Serhiom Ramosem.