Crvena zvezda sigurno kroz Suboticu

63

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Spartak iz Subotice sa 3:1 u 19. kolu Superlige Srbije.

Golove za Zvezdu su dali Marko Gobeljić i El Fardu Ben, za Spartak je strijelac bio samo Čečarić .

Zvezda jeste pobijedila, ali je sjenku na pobjedu bacila povreda golmana Milana Borjana u drugom poluvremenu.

Prvih desetak minuta meča izgledalo je kao da se igrači još uvek zagrijavaju. Bez mnogo tempa i brze igre, pa samim tim i bez uzbuđenja.

Monotoniju je razbila stativa Bena u 12. minutu kada je uštopovao loptu u kaznenom prostoru, ćušnuo je pored Ostojića u suprotan ugao i pogodio okvir gola.

Ćalasan je bio blizu, ispucao je loptu i spasao gol. Od tog trenutka je Zvezda bila bolja, a Spartak se branio sve do 23. minuta i šuta Dunđerskog koji je utrčao po krilu, ali ciljao previsoko.

Samo dva minuta kasnije Ben opet pogađa okvir gola, ovog puta prečku i to je bilo nagovještaj otvorenije igre i boljeg fudbala dva tima. Zvijezda u 36. minutu daje gol kada Simić utrčava po lijevoj strani, ubacivanjem traži Pavkova koji loptu promašuje glavom.

Ona stiže do Gobeljića koji iz drugog plana ulazi u šesnaesterac i šutira u ćošak. Ostojić je nemoćan, a gosti vode 1:0.

Pet minuta kasnije, Pavkova u kaznenom prostoru obara Ćalasan poslije kornera koji je izveo Marko Marin i sudija Danilo Grujić pokazuje na bijelu tačku. Ostojić skače na jednu, lopta ide u drugu stranu i Beograđani od 41. minuta golom Bena vode 2:0, što je ostalo na snazi u prvih 45 minuta.

Zvezda je još odlučnije ušla u drugo poluvrijeme, pritiskala je odbranu Spartaka, ali se najveća drama odvila pred golom gostiju.

Golman Milan Borjan je poslije prekida Spartaka u 52. minutu skočio i izboksovao loptu, nezgodno pao poslije kontakta sa Jovančićem i nakon nekoliko minuta ukazivanja pomoći morao van terena.

Iznjet je na nosilima, a mjesto među stativama je zauzeo Zoran Popović. To je oborilo tempo igre, pa je Vladan Milojević od 68. minuta probao malo da “restartuje” svoju ekipu i pritom pruži minute Ričmondu Boaćiju koji je zamjenio Pavkova.

Već u sledećem napadu, Hajdin i Simić kombinuju, Simić se ubacuje sa strane, vraća u kazneni prostor gde nalazi Bena koji iz prve levicom pogađa ugao gola Ostojića za 3:0.

Čečarić je u tim trenucima na suprotnoj strani bio nemoćan. Ipak, Spartak u 75. minutu propušta najbolju šansu na meču. Obradović je dobio dugu loptu pred golom Zvezde, iz prve je probao da lobuje Popovića i pogodio je prečku.

Usledilo je nekoliko minuta inicijative Spartaka posle kojih Subotičani nisu uspjeli da uđu u gol šansu. Nije uspjevala ni Zvezda da ozbiljnije pripreti u posljednjih desetak minuta kada je priliku na terenu dobio i Dejan Joveljić.

Spatak uspjeva da postigne počasni gol u 90. minutu. Čečariću se od Miloša Degeneka odbija lopta, pravi sebi prostor, šutira i daje gol kojim u nadoknadi postavlja konačan rezultat.

Zvezda poslije ove pobjede ima 53. boda i nalazi se na prvom mjestu, a Spartak je 12. sa 16 bodova.