“Orlovi” odletjeli u Ligu B kod Nijemaca, Hrvata, Poljaka

360

Fudbaleri Srbije pobijedili su Litvaniju sa 4:1 (0:0) i tako osvojili grupu 4 Lige C novoformiranog takmičenja koje nosi ime Liga nacija.

Tako su se “orlovi” plasirali u Ligu B za naredni ciklus takmičenja, kao i u plej-of Lige C, čiji će pobjednik izboriti Evropsko prvenstvo 2020, ukoliko to ne uspije preko tradicionalnih kvalifikacija.

Srbija se mučila 45 minuta pred praznim tribinama stadiona u Humskoj, da bi zahvaljući “het-triku” asistencija Andrije Živkovića slomila Litvaniju sredinom drugog poluvremena.

Domaći su zvižduke s tribina konačno ugasili u 51. minutu, kada je poslije centaršuta Živkovića iz kornera Arturas Žulpa postigao autogol.

Sedam minuta kasnije Srbija je duplirala vođstvo. Aleksandar Mitrović glavom je zakucao loptu u mrežu za svoj šesti gol u takmičenju, poslije novog centaršuta Živkovića sa desne strane.

Međutim, u 64. minutu gost je smanjio rezultat. Poslije kiksa Predraga Rajkovića, Deimantas Petravičijus je postigao prvi pogodak za baltički tim u gostima.

Uslijedili su novi zvižduci i strepnja kao u meču sa Crnom Gorom, ali je četa Mladena Krstajića ovog puta brzo riješila meč. U roku od tri minuta golove su dali Aleksandar Prijović i Adem Ljajić i stavili tačku na pobjedu.

Srbija će u narednom ciklusu igrati u Ligi B, u kojoj će nastupiti još i Njemačka, Hrvatska, Poljska, Rusija, Austrija, Vels, Škotska, Norveška…