Omladinci Crvene zvezde poraženi od Liverpula

155

Fudbaleri Liverpula pobijedili su Crvenu zvezdu 2:0 na stadionu Čukaričkog, u meču Lige šampiona za omladince.

Ređale su se prilike izabranika Bratislava Živkovića maltene od početka susreta, napadaču Joveljiću konstantno su se pridodavali saigrači iz veznog reda, no lopta nikako nije htjela u mrežu Crvenih.

Naročito je imao za čime da žali Njegoš Kupusović, koji je u razmaku od pet minuta, u završnici prvog poluvremena, imao tri kolosalne prilike. Jednom mu je golman Vitezslav Jaroš skrenuo loptu poslije udarca – ka prečki, drugi put je Zvezdina “sedmica” šutirala u čuvara mreže, a iz izgledne situacije s lijeve strane bio je neprecizan za manje od metar.

Imao je i Dejan Joveljić prilike, jednu krajem prvih 45 minuta, kada ga je Jaroš nadmudrio, a jednom na startu drugog poluvremena, a poslije tih promašaja stigla je kazna.

U 69. minutu Kurtis Džons je iskoristio dodavanje glavom Rafaela Kamača da, sa ivice peterca, matira Miloša Gordića, da bi šest minuta kasnije Adam Luis iz slobodnjaka, izvedenog s desne strane, prebacio živi zid i poslao loptu u mrežu za konačnih 0:2.