“Hladan tuš” za Partizan na Banovom brdu

121

Fudbaleri Partizana opet su razočarali navijače, remizirali su treći put u nizu, peti u posljednjih šest kola.

Poslije Crvene zvezde, Radničkog, Spartaka i Napretka, “crno-bijeli” nisu uspjeli da pobijede ni Čukarički, 1:1.

Partizan je kontrolisao susret tokom većeg dijela meča, ali izabranici Zorana Mirkovića na kraju nisu uspjeli da dođu do čitavog plijena.

Igrao se četvrti minut kada je rumunski bek Gabrijel Enake iskoristio odlično progiravanje Rikarda Gomeša i uspio da matira golmana Čukaričkog Nemanju Belića za vođstvo Partizana.

“Crno-bijeli” su diktirali tempo u nastavku. Nije se igralo brzo, a gosti iz Humske su uspijevali s tom igrom da dođu do prilika. Slobodan udarac izveo je Marko Janković u 16. minutu, a loptu je do prečke uspio da sprovede golman Belić. U istom minutu izveden je i korner za Partizan kada je veliku šansu propustio, večeras raspoloženi, Gabrijel Enake.

U nastavku susreta, situacija na terenu bila je ista. Partizan je imao kontrolu na terenu, ali rezultat se nije mijenjao. Novu veliku šansu za goste propustio je Rikardo Gomeš pogodivši prečku, drugu za Partizan na današnjoj utakmici. Tempo se usportio, a onda je uslijedio “hladan tuš” za goste.

Ognjen Mudrinski je odlično ispratio centaršut Stefana Veličkovića sa desne strane i izjednačio rezultat na 1:1 u 83. minutu. Čukarički se momentalno probudio i do kraja meča uspio da stvori još nekoliko šansi, od kojih se ističe pokušaj Vidosavljevića, ali Vladimir Stojković je još jednom sačuvao Partizan.

Nakon ovog remija Partizan ostaje treći sa 27 bodova, dok je Čukarički na četvrtoj poziciji sa bodom manje.