Evrokup: Zvezda srušila”kneževe”!

212

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su drugu pobjedu u Evrokupu ove sezone. Poslije loše igre u najvećem dijelu utakmice igrači Milana Tomića su trijumf osigurali u posljednjem minutu, a tvorac pobjede bio je Džo Regland koji je sa pet vezanih poena prelomio meč.

“Crveno-bijeli” su nervozno počeli utakmicu i prvih pet minuta nisu postigli ni poen, ali se ni Monako u tom periodu nije proslavio pa je na semaforu stajalo 4:0 za domaćina na polovini prve četvrtine. Prve poene za Crvenu zvezdu postigao je Faje koji je smanjio rezultat na 4:3 i započeo seriju Crvene zvezde koja je do kraja prve četvrtine postigla još 14 poena i poslije prve četvrtine rezultat je bio 17:6 za beogradski klub.

Monako je zaigrao bolje u drugoj četvrtini, krenuo je i šut sa distance, pa je francuski klub u jednom trenutku prišao na 22:24. Ipak, druga polovina druge četvrtine pripala je Crvenoj zvezdi, koja je na poluvreme otišla sa vođstvom 29:24.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme meč je prekinut zbog problema sa semaforom, a nakon prekida koji je potrajao petnaestak minuta bolje se snašao domaćin. Za više od sedam minuta u trećoj četvrtini Crvena zvezda je postigla samo dva poena, a Monako je to iskoristio da dođe do dvocifrene prednosti – 42:31. Trgli su se “crveno-bijeli” u samoj završnici trećeg perioda i serijom od 6:2 spustili minus na jednu cifru pred ulazak u odlučujućih 10 minuta – 44:37.

Na početku četvrte četvrtine raspucao se Perperoglu, koji je vezao dvije trojke, a nakon što je Regland potigao koš i dodatno slobodno bacanje na semaforu je stajalo 48:47. Cirbes je imao priliku da donese izjednačenje, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje, međutim priliku nije propustio Čović koji je poentirao uz faul pa je pet minuta prije kraja bilo 53:53. Četiri i po minuta prije kraja srpski šampion je poveo 56:55, a u posljednji minut ekipe su ušle potpuno poravnate – 61:61.

Presudan trenutak dogodio se 37 sekundi prije kraja, Regland je pogodio trojku nakon dva ofanzivna skoka i dvije promašene trojke Fajea i Perperoglua. Monako nije iskoristio svoj sljedeći napad, a tačku je stavio Regland koji je pogodio oba slobodna bacanja na drugoj strani.

Teška, ali važna pobjeda Crvene zvezde pred dolazak Andore u Beograd u sljedećem kolu Evrokupa.