SP: Nova drama i novi bod za Srpkinje

221

Rukometašice Srbije odigrale su neriješeno sa Holandijom, 27:27, u meču četvrtog kola Grupe D na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj.

6. Kina 3 0 0 3 57:114 0

Izabranice selektora Obradovića imale su +3 (27:24) na pet minuta do kraja meča, međutim nisu uspjele da postignu gol do kraja utakmice. Na golu Srbije briljirala je Čolićeva, koja ipak, nije ostvarila naum da u posljednjem napadu da spriječi Holanđanke da dođu do izjednačenja.

Ovoga puta Srbija je bila bliža pobjedi, ali je Holandija do boda stigla golom postignutim pet sekundi prije kraja utakmice.

Propustile su Srpkinje veliku priliku da kolo prije kraja prve faze Svjetskog prvenstva obezbijede prvo mjesto u grupi. U većem deijlu utakmice bile su ravnopravan rival favorizovanom protivniku, da bi sredinom drugog poluvremena zagospodarile terenom u Lajpcigu.

Marija Čolić je pravila čuda na golu, a Srbija u 45. minutu, golom Andree Lekić prvi put stigla do tri gola prednosti (24:21). Imale su srpske rukometašice, pri tom rezultatu, nekoliko napada da povećaju prednost, ali ih nisu iskoristile. Ipak, tri gola viška Srbija je čuvala sve do četiri minuta prije kraja, kada je Jelena Lavko iz teške pozicije postigla gol za 27:24.

Ispostavilo se da je to bio i posljednji gol našeg tima, a Holanđanke su uspjele da se vrate u igru i pogotkom, pet sekundi prije kraja, stignu do izjednačenja. Istina, uspjela je Cvijićeva u posljednjoj sekundi da zatrese mrežu rivala, ali su sudije gol poništile zbog navodne greške u koracima.

U posljednjoj utakmici grupe D, koja će odlučiti sa kog će mjesta srpska reprezentacija otići u osminu finala, u petak od 20:30 časova, Srbija se sastaje sa Južnom Korejom.

Portal SrpskaCafe od sada pratite i putem naše Android aplikacije koju možete besplatno preuzeti ovdje.