Željezničar pao u drugom poluvremenu

527
Branislav Krunić, uzdanica Željezničara

Fudbaleri Željezničara porazom su počeli takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske. Bolji od Banjalučana bili su igrači Kozare koji su večeras na Gradskom stadionu slavili sa zasluženih 2:1.

Niko nije očekivao ovakav rasplet, jer su u prvom poluvremenu domaći bili kudikamo bolji. Osim činjenice da su u prvih 45 minuta postigli pogodak, još su propustili tri prilike da do vrha napune mrežu golmana Miloša Bojanića. A, onda u nastavku meča uslijedio je rezultatski preokret te su gosti iz Gradiške kući odnijeli cijeli plijen.

Kuzmanović za istoriju

Već poslije prvih pet minuta igre mogli su Banjalučani da vode sa 2:0. Prvo je kapiten Branislav Krunić bio u idealnoj prilici, ali je njegov pokušaj sa desne strane završio pored

Željezničar – Kozara 1:2

gola. Odmah zatim Igor Kuzmanović je sjajno proigrao Dejana Bosančića koji je šutirao visoko iznad prečke. Novo uzbuđenje pred golom tima iz Gradiške dogodilo se u 32. minutu ovog zanimljivog susreta. Krunić je gađao iz „slobodnjaka“, odbijenu loptu prihvatio je Marko Petković, a njegov udarac uspio je da zaustavi čuvar mreže Kozare.

Istorijski trenutak za Željezničar koji postoji od 1924. godine i kojem je ovo prvi nastup u prvoligaškom društvu uslijedio je dva minuta prije odlaska na odmor. Poslije kombinacije Dejana Bosančića i Bojana Markovića loptu je na pravo mjesto smjestio Igor Kuzmanović za 1:0. Ovo je ujedno prvi prvoligaški pogodak u debitantskoj sezoni najstarijeg banjalučkog kluba.

Glišić režirao preokret

Sve se okrenulo u drugom poluvremenu. Već u prvom napadu gosti su propustili sjajnu šansu za poravnanje rezultata kada je Dejan Glišić iz idealne pozicije pogodio stativu. Pet minuta kasnije Glišić je pokrenuo akciju koju je Uroš Stamneković krunisao pogotkom za 1:1. Pokušali su Banjalučani u 60. minutu da ponovo steknu prednost, ali je udarac Markovića odbranio golman Bojanić.

Hladan tuš za domaće igrače i navijače uslijedio je u 77. minutu. Ponovo je Glišić bio odličan asistent, ovog puta loptu je iza leđa Stefana Pupovca poslao Slaven Kovljen za konačnih 1:2.

Do kraja meča Banjalučana nisu uspjeli da dođu barem do izjednačenja kako bi na otvaranju nove sezone osvojili barem bod.

U narednom kolu Željezničar igra u gostima sa Slavijom, a Kozara putuje na megdan ekipi Zvijezda 09.