Borac vodio, na kraju izgubio

260
Detalj sa utakmice Zeljeznicar - Borac

Fudbaleri Borca poraženi su večeras na Grbavici od Željezničara sa 2:1 u utakmici četvrtog kola Premijer lige BiH.

Poslije prvog poluvremena Banjalučani su imali rezultatsku prednost do koje su došli u 16. minutu. Poslije prekida najbolje se snašao kapiten Boris Raspudić koji je matirao protivničkog golmana za 0:1. Domaći su nakon toga imali sjajnu šansu za izjednačnje kada je poslije udarca Zajka Zebe loptu ispred same gol-linije izbacio Mahir Karić.

Preokret je uslijedio u drugom poluvremenu, i to u razmaku od sedam minuta. Prvo je nekadašnji član Borca Saša Kajkut u 62. minutu pogodio za izjednačenje, 1:1. Već u u 69. minutu Asim Zec je postigao drugi gol za „plave“ što je ujedno i konačan rasplet događaja na stadionu „Grbavica“.

Večeras su prvi poraz u sezoni doživjeli i fudbaleri Krupe, i to na gostovanju u Mostaru. Šampion Zrinjski je teško došao do minimalnog trijumfa zahavljujući golu Pere Stojkića u 57. minutu ovog susreta odigranom na stadionu „Pod Bijelim brijegom“.

Prije pogotka odluke igrači trenera Blaža Sliškovića iamli su nekoliko prilika, ali je na golu Krupljana stajao raspoloženi Nevres Fejzić koji nije mogao da odbrani udarac Stojkiću.

U prvom današnjem susretu Sloboda je slavila u gostima kod Viteza sa 1:0.

Sutra igraju: Čelik – Radnik (16.30), Mladost DK – Sarajevo (17.30) i GOŠK – Široki Brijeg (17.30).